01. O firmie - ViaVitrea

01. O firmie

01. O firmie


Witam serdecznie.
Nazywam się Irena Kaleta i chciałabym w kilku słowach opowiedzieć czym się zajmuję.

Firma Via Vitrea powstała w 2003 roku jako spółka cywilna. Dwa lata później kontynuowałam działania i założenia firmy sama. W zakresie plastycznym i artystycznym nieocenioną pomoc niósł mi mój mąż, który jest autorem większości projektów przeze mnie zrealizowanych prac. Zainteresowane osoby odsyłam do strony źródłowej firmy href="http://www.ekaleta.com">http://www.ekaleta.com

Niniejsza witryna zawiera i przedstawia prace jedynie z okresu, kiedy byłam jedynym włascicielem czyli realizacje od roku 2005.

Bardzo chciałabym, aby samo słowo „witraż” nie kojarzyło się tak jednoznacznie, jak na to wskazuje moje dotychczasowe doświadczenie, głównie z tematyką sakralną, określoną formą i kolorystyką… Szkło witrażowe daje niesamowite możliwości wyrazu artystycznego a technika Tiffaniego pozwala na swobodną realizację tego założenia. To materiał wielorakiego zastosowania wszędzie tam, gdzie ważne jest światło i barwa.

To, co pragnę robić, to zastosować WITRAŻ (chętniej używam wyrażenia PRZESZKLENIE WITRAŻOWE) w nowoczesnych pomieszczeniach. Niemożliwe? A jednak… Nie będę wymieniać, gdzie takie przeszklenie można zastosować. Pragnę jedynie przybliżyć Państwu, że można uzyskać zupełnie nowe oblicze wnętrza, odważnie stosując „stary” witraż w „nowym” wydaniu.

Gorąco polecam!


ekspozycje sztuki